Три новини з-під яблуні (одинадцятий випуск)


Сьогодні день був щедрим на наступне:

1. Картонна реальність від Google.
2. 
GoPro вирушає у віртуальну реальність.
3. FOVE навчить дивитись в очі.


Наша загублена у Всесвіті планета вже настільки перенаселена, що люди починають тікати у віртуальну реальність (далі - VR).
Сьогодняшні новини саме про неї.

1. Будь-що може працювати на соплі та скотчі

Поки інші компанії вкладають мільярди у розробку шоломів VR,  які, в свою чергу, коштують сотні американських гривень Google випускає нову станцію з картону.Виявляється вже виходить друге покоління Google Cardboard, яке відрізняється підтримкою смартфонів до 6 дюймів і уніфікованим управлінням.

Принцип роботи той самий - смартфон виступає в ролі ретранслятора.Мені подобається, що хлопці, осідлавши популярну тему з VR, зосередились на простоті та функціоналності.Я сам недавно робив дитині Театр тіней з коробки Укрпошти, скотчу, аркушу А4 та iPhone у якості джерела світла.
До речі, знайшов у мережі аналог Google Cardboard:Нормоз.

В Україні Google Cardboard теж продається і коштує від 70 грн (знайшов у Львові).

Подивитись за допомогою смартфонів можна багато чого - від Google Earth до 3D-шних відео з YouTube.
2. GoPro вже все відзняв

Sony вирішили, що камера GoPro досягла своїх маркетингових кордонів (технічно її ще, мабуть, можна покращувати, але ніхто вже не буде платити додатково $200 за 200 пікселів) і тому вони скрутили декілька камер до купи і назвали це все GoPro VR.Точні ТТХ ще невідомі, але обіцяють, що все відзняте буде підтримуватись для перегляду на всіх популярних пристроях (в тому числі, для перегляду за допомогою Google Cardboard).

UPD 
Своєї мети вони досягли - наприкінці травня акції виросли на 8%.

3. В очі мені дивись!

Хоча ми вже маємо спрощену версію шолома VR від Гугл, або спеціалізовану версію від Samsung, але смачного забагато не буває.

Наші юні друзі з FOVE розробляють шолом VR, який буде слідкувати за очами користувача.
Всередину шолома встановлять інфрачервоні датчики, які по відбиттю від сітківки визначатимуть куди ви дивитесь.Сподіваюсь, що виглядатиме це не так моторошно, як на моїй картинці-ілюстрації, але тепер можна буде дивитись у очі вашим візаві з VR.

По-перше, таку фішку мають оцінити геймери. Певен, що тим хто любить "зарубати в хорор" треба ще памперси в комплекті видавати.
По-друге, медицина теж має оцінити переваги.
По-третє, вояки будуть тут, як тут.Вже тільки від користувача залежить кому він захоче поглянути в очі - Саші Грей чи Дементеру.

Хоча, як на мене, забагато часу ми проводимо у всіляких там VR. Особисто у мене на вихідні в планах велосипед і канатна дорога на деревах.

Успіхів.

Коментарі

Популярні публікації