Скопіювати текст без форматування


Періодично виникає потреба скопіювати текст з pdf-документу або іншого сайту, де встановлене своє форматування (переноси, рядки, абзаци, тощо).

При вставлянні цитат у блог та/або документи мене не влаштовує "чуже" форматування, а стандартні процедури офісних додатків не завжди можуть прибрати формат тексту та/або прибрати розриви у тексті та/або зберегти абзаци, тощо.

Сьогодні ми "дешево та сердито" прибираємо ці перепони.

Для прикладу беремо зведений звіт Open Government Partnership за 2015 рік.
Англомовний.
У форматі pdf. 
Зазвичай такі тексти найпроблемніші.

Копіюємо фрагмент тексту:Як бачимо текст форматований під два стовпчики.
Якщо ми просто скопіюємо його у Microsoft Word, то отримаємо щось таке:Як бачимо, не дивлячись на налаштування документу Microsoft Word, текст зберіг свою структуру під "декілька колонок".

Для нелінивих - можна проклацати кожне слово праворуч і натиснути "пробіл + Delete". Тоді текст "підтягнеться" і стане за шириною сторінки.

Проте, якщо у вас більше 40 рядків тексту, то вже можна задовбатись.

Тому, для лінивих, ми відкриваємо Гугл і вбиваємо у пошук:
прибрати форматування тексту та/або
прибрати розриви тексту та/або
прибрати розриви тексту зберігши абзац та/або
прибрати форматування тексту розриви строк зберігши абзац та/або
remove line breaks with paragraph restoration

Ви отримаєте досить багато результатів, проте звертайте увагу, щоб там одразу пропонувалось "онлайн", бо читати оті нудні довгі довідки для офісних додатків.... нема дурних!

Особисто я покажу на прикладі сервісу texthandler.comКопіюємо наш текст з пдф-звіту і вставляємо у ліве віконце.
Налаштування не змінюємо і натискаємо "Видалити розриви строк":За допомогою комбінацій клавіш ми виділяємо (Ctrl+A) та копіюємо (Ctrl+C) текст.
Зверніть увагу, що у тексті ДО прибирання форматування, можна образу прибрати зайві та/або подвійні пробіли, прибрати табуляцію, тощо:Тепер вставляємо наш текст у Microsoft Word:Як бачимо, ми отримали текст без форматування за шрифтами, переносами, абзацами та всім іншим.

Просто шматок тексту з яким можна працювати.

До речі, якщо ви пишете у Блогері, та вам сюди треба вставити текст без форматування, то натискайте Ctrl+Shift+V замість простого Ctrl+V

Тоді ваш текст буде того формату, що й весь текст, а не "материнського".

Наприклад,

1. Line Break Removal Tool


2. Line Break Removal Tool


У першому випадку я скопіював на веб-сторінці текст і вставив його через Ctrl+Shift+V і мені не треба заморочуватись на форматування тексту під мій блог, а у другому випадку я просто вставив через  Ctrl+V (або якщо ви, не дай Бог, мишкою вставляєте).

Далі буде.
Успіхів.

Коментарі

Популярні публікації