Розіграш у Facebook через Excel та Random.Org


Розіграш призів через соцмережі є поширеною, а головне вельми ефективною практикою.

Ви можете сформувати пул нових потенційних клієнтів (лідів), підвищити лояльність постійних та реанімувати старих клієнтів.

Є ризик, що ваша сторінка "намотає" призоловів, але слід пам'ятати, що це теж люди і вони теж періодично щось десь купують.

Отже, розіграш.
Ви обрали приз і розмістили відповідне повідомлення на своїй сторінці у Фейсбуці. Вказали умови (зазвичай це лайк + коментар/поширення/тегання друзів) та оголосили дату розіграша призу.

І за пару годин до оголошення переможця починається пекло.

Навіть якщо у вас "свіжа" сторінка, але ви вдало написали текст та підібрали зображення (до речі питання, чи треба писати окремий пост про розіграши, бо маю пару-трійку років досвіду?) у вас може набратись декілька сотень потенційних учасників.

Всіх цих учасників треба виокремити (сформувати табличку) для подальшого визначення переможця за допомогою сервісів, на кшталт, Random.Org

Найбільшим гемором є саме формування таблиці учасників.
Справа в тому, що Фейсбук такого сервісу не пропонує, а різні он-лайн платформи періодично змінюють правила або механізми.

Я писав про розіграш за допомогою fanpagekarma.com (тут стаття - Розіграш У Facebook Через Random.Org) або сервісу woobox.com (тут стаття - Розіграш У Facebook За Допомогою Woobox).

Проте, у першого сервісу не працює java-скрипт на сайті, який робить Excel-табличку учасників, а у другого так змінився механізм, що там сам чорт ногу зломить.

Про всяк випадок, пробуйте спосіб з Розіграш У Facebook Через Random.Org Це самий простий і швидкий спосіб (якщо у них java-скрипт не глючить, зрозуміло).

Провівши пару годин у неті я зрозумів, що веб-сервіси не дуже надійні і час повертатись до класики.

Одразу попереджаю, що запропоноване рішення підходить для тих, хто користується Microsoft Office не нижче 2010 року (має бути сервіс-пак 1) або більш пізніми версіями.

Враховуючи, що на вулиці 2018 рік, то...

Отже, як провести розіграш у Фейсбук за допомогою Microsoft Office Excel.

1. Відкриваємо наш Excel і дивимось чи немає у нас вкладки, яка називається Power QueryШвидше за все немає у вас такої штуки, тому

2. Встановлюємо собі Power Query. Так і пишемо запит в GoogleПерше ж посилання веде на сайт Microsoft.
Тицяємо на нього, ну або одразу натискаємо це коротке посилання - http://bit.ly/2DAjOCE3. Обираємо потрібну нам версію Power Query, в залежності від нашого Офісу.
Скачайте одразу обидві, бо вони по 16,5 Мб і це швидше ніж потім знову шукати.


4. Бачимо стандартне попередження при запуску завантаженої програми.
5. Стандартно його ігноруємо і запускаємо встановлення.

Увага!
Перед встановленням програми позакривайте всі додатки Microsoft Office.

Якщо програма видає помилку, то перевірте:
- чи у вас Microsoft Office 2010 з сервіс-паком 1 чи просто Microsoft Office 2010 (так було у мене і я встановив собі Microsoft Office 2013)
- спробуйте встановити другий пакет з двох скачаних6. Натискаємо підряд кнопку "Далі", поки не бачимо кнопку завершити.7. Натискаємо "Готово" і відкриваємо свій Excel8. Якщо все добре, то ви маєте побачити нову вкладку, а в ній ви маєте побачити можливість завантажувати дані у Excel прямо з Facebook9. Запускаємо імпорт даних з Фейсбук10. Даємо згоду на підключення до служб (я після третього разу поставив галочку "не попереджати", бо задовбує) і відкриваємо наш пост з розіграшем.
Копіюємо посилання на пост.

Увага!
Копіювати треба не весь лінк, а тільки останні цифри!
Саме цифри. Усілякі тексти, типу "/?type=3" копіювати НЕ потрібно.
Слеші (це такі косі палички) копіювати теж не треба.

Робіть, як на скріні.11. Копіюємо посилання у перше вікно Екселю (тільки останні цифри посилання на пост), а у другому вікні обираємо "Подобається" та натискаємо "Ок"
12. Якщо ви запускаєте перший раз, то треба буде пройти авторизацію на Фейсбук.13. Вводимо дані для входу (наші стандарті дані для входу до Фейсбук) і натискаємо "Увійти"14. Даємо згоду на отримання наших даних з Facebook (потім зможете в налаштування Фейсбук цей додаток грохнути, коли проведете розіграш)15. Якщо все ок з авторизацією, то бачимо вікно, де натискаємо "Підключитись"16. А от власне і ті, хто натинув вподобайку під нашим постом.17. Завантажуємо тих, хто вподобав на окремий аркуш Екселю (автоматично)
18. Натискаємо "Завантажити" і можемо ще підтягнути тих, хто прокоментував наш пост.

Порядок дій той самий, але ми у другому вікні обираємо "Примітки"19. Натискаємо "Ок" та "Підключитись і бачимо таке вікно20. Натискаємо "Завантажити"21. Отримуємо сторінку Excel з тими хто прокоментував та їх коментарями22. Можемо скопіювати тих, хто вподобав (прізвище) або прокоментував (їх id) прямо з Екселю23. Далі проводимо розіграш через Random.Org

Як провести розіграш через Random.Org маючи список прізвищ та/або id ви можете почитати у пості Розіграш У Facebook Через Random.Org

Там є покрокова інструкція зі скрінами, не хочу повторюватись.

Як на мене, то розіграш з Фейбук через Ексель є зараз самим надійним, бо ви не залежите від сторонніх онлайн-сервісів, а Excel є майже у всіх.

Якщо ЗОВСІМ ДУПА і нічого не виходить, то пишіть в коментарях - я вам витягну ці списки з вашог Фейсбуку, але не зловживайте. )))

Успіхів!

Коментарі

 1. а якщо так? то що робити???
  пише "Додаток не налаштовано: Цей додаток досі в розробці, і у вас немає доступу до нього. Увійдіть як зареєстрований тестер або зверніться до адміністратора додатка за дозволом."

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Вітаю. Який саме додаток "не налаштовано"? Це коли що запускаєте?

   Видалити
 2. Доброго дня. А що робити коли на етапі входу в фейсбук вибиває "Цей додаток досі в розробці, і у вас немає доступу до нього. Увійдіть як зареєстрований тестер або зверніться до адміністратора додатка за дозволом."

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Вітаю. Боюсь, що тоді цей спосіб не підходить. ФБ взагалі досить "стрьомна" штука, бо вони регулярно змінюють правила. (((

   Видалити
 3. Доброго вечора! Можете допомогти витягнути список учасників з коментарів?)))

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні публікації